Kijanka Racing

Kijanka Racing, to dział naszego kierowcy wyścigowego. Firma Kijanka od 2003 roku wspiera Michała Kijankę, w zmaganiach sportowych. Początkowo Michał Kijanka startował tylko w amatorskich rajdach samochodowych, zwanych KJSami (Konkursowa Jazda Samochodem). Już na początku swojej kariery zapowiadał się bardzo dobrze. Startując Seatem Ibizą 1,4 zdobywał miejsca na podium, zwyciężając z dużo mocniejszymi samochodami.

 

W 2004 roku przyszedł czas na zmianę samochodu. Wybór padł na Opla Corsę GSI z 1991 roku. Samochód był wyposażony w silnik 1,6 o mocy 100 KM. Auto ze względu na stosunek wagi do mocy zapewniało znakomite jak na tamten okers osiągi. Zmiana samochodu bardzo szybko przyniosła efekty. Już w 2004 roku Michał zdobył Mistrza okręgu świętokrzyskiego w KJS w klasie do 1600 ccm3. W następnych latach było już tylko lepiej. W latach 2004 - 2006 Michał był Mistrzem okręgu Świętokrzyskiego w KJS w klasie do 1600ccm3, Wice Mistrzem w klasyfikacji generalnej KJS województwa Świętokrzyskiego.

 

2007 roku, to przełom w karierze naszego kierowcy. Pojawił się pomysł startu w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w markowym Pucharze Kia-Lotos-Cup. W połowie 2007 roku Michał zrobił licencję wyścigową. Chcąc sprawdzić umiejętności kierowcy Firma Kijanka wypożyczyła Michałowi Wyścigową Kię Picanto na IV rundę Wyścigów Kia-Lotos-Cup na Węgrzech. Pierwszy start pokazał, że kierowca ma duże możliwości ponieważ zajął 10 miejsce na 30 zawodników. Kolejny start odbył się na torze Poznań w tych samych zawodach. Tym razem nasz kierowca zameldował się na 4 miejscu, co wywołało ogromne poruszenie wśród pozostałych zawodników.

 

Pod koniec roku 2007 podczas słynnego rajdu Barbórka Warszawska nasz kierowca za kierownicą wynajętego Kia Picanto wygrywa swoją klasę na słynnym oesie Karowa.

 

Rok 2008 to pierwszy pełny sezon startów w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w pucharze Kia-Lotos-Cup, już własnym samochodem. Sezon Kończy się bardzo dobrym 4 miejscem w klasyfikacji generalnej Pucharu.

 

Kolejny rok 2009 to największy sukces naszego kierowcy. Startując w tym samym pucharze Michał Kijanka wygrał i zdobył na koniec sezonu tytuł MISTRZA POLSKI w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.  

 

Sezon 2010 to duża zmiana w karierze zawodnika, firma Kijanka zakupiła przygotowaną do wyścigów Kię Ceed. Dużo szybszy i większy samochód, to również znacznie wyższy poziom zawodów. W rezultacie po licznych kłopotach z samochodem, Michał na koniec sezonu zdobywa znakomite 4 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w Pucharze Ceed-Lotos-Cup.

 

Obecnie czekamy na pojawienie się nowego pucharu wyścigowego, być może wówczas znowu staniemy do walki o tytuł Mistrza Polski!