Kijanka - Naprawa Felg

Od 1997 roku, nasza firma zajmuje się profesjonalną regeneracją felg aluminiowych i stalowych. Wieloletnie doświadczenie i opinie klientów pozwalają nam określać się mianem liderów w dziedzinie naprawy felg w województwie świętokrzyskim i nie tylko. W zakres naszych prac wchodzą między innymi takie usługi jak:

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

PROSTOWANIE

Prostowanie felg to wbrew pozorom skomplikowany i trudny proces. Dzięki doświadczeniu oraz zaawansowanym technologicznie urządzeniom możemy spełnić trzy najważniejsze warunki odpowiednio przeprowadzonej regeneracji felg.

1)  Felgi po prostowaniu muszą zapewnić użytkownikowi 100% bezpieczeństwa.

2) Po naprawie felga nie może tracić swoich właściwości przy dalszej eksploatacji.

3) Wyprostowane felgi nie mogą przenosić drgań na elementy zawieszenia pojazdu, przedłużając tym samym ich żywotność.

Jeśli Twoje felgi są nawet popękane, to nie musisz się tym przejmować – przyjedź do naszego serwisu, a fachowo ocenimy czy nadają się do regeneracji. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że nie wszystkie felgi można wyprostować – my naprawiamy tylko takie, które zapewnią Ci bezpieczeństwo.

 

MALOWANIE

Chcesz, aby twoje felgi wyglądały jak nowe? Musisz je do nas przywieźć.

Na początek felgi trafiają do komory piaskarskiej, gdzie pozbawiane są całej starej powłoki lakierniczej. Piaskowanie odbywa się ręcznie zatem nie ma mowy o jakichś niedociągnięciach.

Następnie felgi wjeżdżają do lakierni. Po uzupełnieniu ewentualnych ubytków, poprzez napawanie, bądź szpachlowanie (jeśli są to drobne rysy), felgi zostają pokryte specjalnym lakierem podkładowym.

  

Po wysuszeniu w piecu, podkład pokrywamy lakierem bazowym (kolorem), a felga ponownie ląduje w piecu. Kiedy lakier uzyska odpowiednią twardość, pozostaje ostatni etap, czyli położenie lakieru bezbarwnego, oczywiście również utwardzanego piecowo. Po kilku godzinach felga jest gotowa do montażu opon i dalszej eksploatacji. Wszystkie warstwy są malowane specjalnymi lakierami do felg.

Dzięki piecowemu utwardzaniu powłoki lakierniczej, możemy wykonać renowację felg w ciągu jednego dnia, a Ty masz pewność, że lakier samoczynnie nie odpadnie. Standardowe kolory to SREBRNY, GRAFIT, CZARNY, BIAŁY. Na specjalne zamówienia możemy pomalować ja na dowolny kolor, z tym, że taka usługa wymaga pozostawienia felg na co najmniej dwa dni – w okresie sezonowej wymiany, niestandardowe realizacje mogą zająć do kilku dni.

 SPAWANIE

W naszych serwisach możemy zespawać pęknięte felgi, ewentualnie nadlać większe ubytki. Z reguły po kompletnej regeneracji klientowi ciężko wskazać spawane, bądź nadlewane miejsca na feldze.

 

POLEROWANIE RANTÓW

Zainteresowanie polerowanymi rantami felg ponownie wzrasta, dlatego proponujemy również taką usługę. Jeśli Chcesz to możemy wypolerować same ranty felg – nie musimy malować całych.

 

 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej felg po naszej ingerencji zapraszamy do GALERII.